Announcement

Collapse

TurkGSM.net Rules

Sayın kullanıcılar; lütfen açtığınız konuları ilgili başlıklar altında açmaya özen gösteriniz. Eksik gördüğünüz forum başlıklarını GENEL KONULAR altında tavsiye olarak bildirebilirsiniz...
Daha Fazlası
See less

Turkcell T40 Yazılım Yükleme

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Turkcell T40 Yazılım Yükleme

  Yükleme için FAT32 formatında biçimlendirilmiş bir hafıza kartına (2GB veya 4GB) ihtiyacınız olacak.

  İhtiyacınız olan dosyalar:

  Turkcell T40

  Yukarıdaki dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

  İçinden çıkan update.zip dosyasını hafıza kartınızın ana dizinine atın

  Yükleme işlemi için iki yöntem bulunmaktadır.
  • İlk yöntem; menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda

  Hafıza kartını telefona takın. Telefon menüsünden Ayarlar‘ı açın. En altta Telefon Hakkında sekmesine dokunun.

  Sistem Güncellemeleri seçeneğine dokunun. Açılan ekranda Hafıza kartı güncellemelerini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunarak devam edin. Bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz Tamam butonu ile devam edin. Son aşamada bilgilerinizin silineceğini sizi hatırlatılacaktır. İşlemi yapmaya eminseniz Devam et butonu ile yüklemeyi başlatabilirsiniz. Devam et butonuna dokunduğunuzda telefon kapanıp tekrar açılacaktır. Turkcell logosu geldikten sonra yükleme başlayacaktır. Bu esnada lütfen işlemin bitmesini bekleyin. Veri okuma hızına bağlı olarak işlem 10 dakikaya kadar sürebilir. İşlem bittikten sonra telefon yeniden başlayıp kurulum başlangıcı ekranına dönecektir. Dil seçimi yaparak telefonu kişiselleştirebilirsiniz.
  • İkinci yöntem; menüye ulaşamadığınız durumda olduğunuzda(telefon açılmadığında)

  Menüye ulaşamıyorsanız yazılım yüklemesini Recovery Mode aracılığı ile yüklemeniz gerekir. Bu işlem için telefonu kapalı duruma getirin. Mümkünse bataryayı çıkarıp 5 saniye sonra geri takın.

  Recovery moduna ulaşmak için ses açma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu açın. Recovery mode ekranı gelince tuşları bırakın

  Recovery ekranında dokunmatik çalışmaz. Seçenekler arasında aşağı yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay içinse güç tuşunu kullanabilirsiniz.

  Ses kısma tuşu ile apply update from external storage seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın.

  Hafıza kartının içindeki dosyalar listelenecektir. update.zip dosyasını bulup üstüne gelin ve güç tuşuna basın. Yükleme başlayacaktır. Yükleme işlemi veri okuma hızına bağlı olarak 10 dakikaya kadar sürebilir. Lütfen bu esnada telefona müdahelede bulunmayın.

  “Install from sdcard complete” mesajını gördüğünüzde işlem başarıyla bitti demektir. Telefonu yeniden başlatmak için reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basın. İlk açılış biraz uzun sürebilir, lütfen telefonun açılmasını bekleyin.

İşleniyor...
X